Punta Tombo

Täna külastasime Punta Tombos asuvat Lõuna-Ameerika suurimat pingviinikolooniat. Asus see meie hostelist 120 km kaugusel. See ei olnud meil algselt plaanis, aga kuna Andrese unistus oli näha pingviine ning meie viies ekspeditsiooni liige oli jätkuvalt teel, siis otsustasime selle sõidu ette võtta. Alar oli nõus olema autojuhiks ning Kalev kaardilugejaks ning sõit algas. Tee oli järjekordne eestlasele harjumatu piiramatu avarus. Kohta võib iseloomustada ühe sõnaga – võrratu.

Teel Trelewst Punta Tombo suunas. Kaugus Buenos Airesest on 1501 km

Meie rattasõidu algus on veninud nagu vene filmis.

Pisut floorat tee servast

Sarjast liiklusmärke Argentiinast

Peategelane ise

SIHUKESED linnud jalutasid seal

Alar ja pingviin tõtt vahtimas

Pingviinide koloonia, pinnas on kui Sveitsi juust.

Miski linnuke

Sellistes pesades haudusid pingviinid. Kohe kohe hakkavad tuhandetest pesadest väljuma mitmed tuhanded pingviinitibud

“Vene jahi eripära“, aga homme see algab. Blogi kirjutamise ajal tuli aga kauaoodatud kõne Trelew bussijaamast ja sinna oli jõudnud meie viies mees – Lauri. Oli teine rõõmus nagu alati, hoolimata sellest et tema pagas oli kadunud ja teda oli kotitud nii Brasiilias kui ka Argentiinas. Söötsime tal kõhu täis ja homme üritame talle uue varustuse leida.

Ja ta jõudiski lõpuks kohale

Täna tõmbas Andres lahti jälle lõõtsa, sest hostelis oli ühel Argentiina tüdrukul nimega Fernanda sünnipäev. Laulsime ja eestlaste maine sai Patagoonias igatahes kõrgele tõstetud.

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Üks kommentaar postitusele Punta Tombo

  1. Hille kirjutab:

    Lohutuseks Laurile.
    Kui Euroopast tulnud maadeavastaja Juan de Solis (kes oma meeskonnaga otsis mereteed Atlandi ookeanist Vaiksesse ookeani) 1516. aastal Rio de la Plata randa purjetas ja kaheksa mehega maale läks, et Hispaania krooni nimel maid hõivata, panid indiaanlased ta koos kaaslastega nahka. Vaid ühel mehel õnnestus pageda laeva ning kohutatud meremehed seilasid sedapuhku aega viitmata tagasi …
    Nii et mõnel on veel hullemini läinud :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>