Sel aastal saabub kevad teisiti

Teckast lahkudes sõitsime natuke veel mööda Pan America trassi ja keerasime siis kruusateele, kus meile 80 km jooksul tuli vastu täpselt 11 sõidukit.

Selline oli siis meie "kruusatee" Tegemist pigem munakiviteega

On juba enam rohelust ning lambakarjad hakkasid asenduma veistekarjadega

Palju oli ka hobuseid, ühed ilusamad kui teised

Esimese öö veetsime mägioja kaldal roheluses. Öö oli külm.

Telkimine oja kaldal

Vaade telgi uksest

 

Eilne päev oli ekspeditsiooni raskeim. Pidime saama üle Andide ja see polnud sugugi kerge. Kujutage endale ette kõige kehvem Eesti kruusatee, külvake see lahtiste kividega üle, millest suuremad on inimese pea suurused  ja pange see vonklema ülesse-alla ja siis ainult ülesse.

Corcovado külas tegime viimase pikema Argentiina peatuse ja Andres sai piiluda ka kohalikku kultuurimajja.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  ja Aga üle me väntasime Andidest ja jõudsime Tšiili riiki. Tee läks paremaks ja hakkas laskuma. Vaated olid võrratud. Nii mõnigi paik sundis ratast peatama ja lihtsalt seda pilti endasse ahmima. Lumised mäetipud, vulisevad jõed, tärkav loodus jne. Tegelikult ei suuda seda isegi fotod edasi anda, rääkimata sõnadest.

Sel aastal saabub kevad teisti. Huvitav on novembris nuusutada õitsevaid sireleid, vaadata õitsevaid viljapuid ja kuulata lindude laudu.

Selle pildi saamiseks pidi päris kõrgele ronima.

Mingi iiriselaadne

Pisut ka punaseid toone

Kui olime lahkunud viimasest ööbimispaigast ja piirini jäi veel 100 kilomeetrit, õnnestus näha jälle õnnelind flamingosid.

Flamingod lehmadega läbisegi

Lõunapaus teel Argentiinast Tshiili

Metsik Lääs

Kalmistu Argentiinas

Corcovado jõe sillal

Alar ja Lauri veel Argentiinas

Tšiili riik võttis meid vastu kõvakattega tee ja kurja sildiga piiril, et riiki ei tohi tuua ei taimseid ega loomseid produkte. Sõime piiripunktis seeläbi mõnuga Tõnise kodust kaasavõetud  suitsuvorsti ja Argentiinast ostetud küüslauku. Täitsime deklaratsioonid ja olimegi Tšiilis.

Sõitsime veel esimesse Tšiili linna ja otsustasime siia ööbima jääda. Öömaja saime ühe lahke pererahva juurde ja ka õhtusöök oli olemas. Televiisorist tuli samal ajal Tšiili-Uruguai jalgpallimängu ülekanne, mille tšiillased hoolimata Forlani pingutustest 2:0 võitsid. Pererahvas oli rõõmus ja meie nendega koos. Hea, et sel päeval Uruguais ei olnud.

Kinnisvaraarendus Tshiili moodi

Nagu ekspeditsiooni formaat ettekirjutas, siis peale Andide tippude ületust muutub kõik rohelisemaks. Põhjus on lihtne. Andide tipud võtavad pilved kinni ning vihm teisele poole mägesid ei jõua. Selle eest on siin pool mägesid  tõelised vihmametsad. Täna hommikul tuli juba esimene väike vihmasabin. Peame hakkama sellega harjuma, sest vihma saime ainult ekspeditsiooni esimesel päeval Playa Unionis Atlandi ääres. Varsti 800 km täis aga pole õiget vihma näinud.

Ekspeditsioon jätkub ja üritame täita võetud eesmärgi ning lisaks veel rohkem tutvuda kohaliku elu ja kultuuriga. Tänane ööbimine lasi meil igatahes hästi vaadata lähemalt kohalike toimetamisi ja ka toidulaud kaeti meile pererahva enda söögilaua taha.

Tervised on korras ja tehnika enam-vähem. Vahepeal läks veel üks rattakumm – jälle astel ning suurte pakikoormate all on rattad kaheksasse vajunud, aga käivad veel ringi. Eks näis, kas õnnestub nad Puerto Montis mõnda rattapoodi tagasi müüa.

Vaikne ookean on veel mägede, aga mitte enam kõige kõrgemate mägede taga.

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

10 kommentaari postitusele Sel aastal saabub kevad teisiti

 1. helje kirjutab:

  …sel aastal tuleb kevad teile teisiti, tiu, tiu ja teisiti.Imekenad pildid loodusest. Aga meil on lumi ja lilli pole ollagi. Edu teile.

 2. Kadri kirjutab:

  Lapsesuu: “Issi nägi t õ e l i s i hobuseid!!!!”

 3. ester kirjutab:

  Mis see omapärane kinnisvaraarendus Tshiili moodi oli? Kas oli mingit sorti majutus või olid kohalike elamud? Katused on lahedad. On teil kohalikest majapidamistest veel pilte? (Ma tahan seda ka näha mis pildi nurga taha jääb…)
  Kalev, palun mulle hiljem see kolme musta hobuga pilt.
  Nojah, piltidel ju ei tunne seda tuulehoogu, päikesepaistet, valusaid kohti ja heameelt kui need enam pole valusad. Raskusi ja seda rahulolu mis nende ületamisele järgneb. Seda tõeliselt omaette olemist. Pildil isegi mäed ei anna seda tunnet, mis nad annavad ise kohal olles… Võimas ettevõtmine

 4. Külli kirjutab:

  Uskumatult pikk on see Eesti suitsuvorst ikka :) , 3 nädala jagunud teist. Hobusepilt on jah kõige vägevam.

 5. Heidi kirjutab:

  Imelised vaated!
  Meil Tartus sajab masendavalt…
  Kas see on UFO, mis pilve kujul mägede kohal ripub ?;)
  Forlanist on ikkagi kahju :(

 6. Kadri kirjutab:

  INFO KALEVILT: 70 km ja siis oleme Vaikse ookeani ääres!

 7. ülle kirjutab:

  Tsau.
  No super, tundub, et saitegi hakkama. Pärast seda kaks nädalat kestnud enesepiinamise programmi olete vapustava looduse enda ümber ära teeninud küll. Mul kodus hakkavad aga viinamarjad jälle hapuks minema …Enne kui ma selle blogi lugemise üldse lõpetan(kellel seda kadedat mind ikka enne jõulu vaja on)on mul üks küsimus hingel, mida ma ei ole julgenud varem küsida. Sissekandes „Karm tuul ja tühi väli“ on esimesel pildil üks huvitavalt pakitud Eesti lipuga ratas. Ja minu küsimus nüüd – kas see madrats jäi sellisesse asendisse lõpuni?
  Olen küll teadlik mehe ja naise erinevast anatoomilisest ehitusest, kuid see tundub mulle ikkagi kuidagi eriti ebamugav. Ehk on see isegi Guinessi rekord – “.Mees, kes sõitis 1000 km vastu tuult ja üle Andide madrats jalgade vahel“. Või peaks hakkama omavalitsuselt ausamba avamise kohta taotlema, et seda saavutust ära märkida???
  Aplaus Lõunamatkade med. teami poolt ja toredat puhkust koju sõiduni.

 8. MA kirjutab:

  Niiet koerast siis nüüd üle saadud ja viimane sabaots veel jäänud? Päevake sõitu ja edasi juba lust ja lillepidu :) Kas klubijook pidas matka lõpuni vastu või pidite Tšiili piiril ka selle vorsti kõrvale ära tarbima? Tublid igatahes, et kõik ilusasti koos on lõpuni vastu pidanud, ka need kellel käesoleva aasta rattasõidu kilometraaž enne praegust matka kolmekohaliseks jäi ehk oluliselt väiksemaks kui käimasoleva matka kilometraaž.
  Minge vaadake siis sambatüdrukud ka üle ja kui nad teid lootusetult ära ei võlu siis tulge ikka Jurmala reisi ajaks tagasi ja pajatage muljeid. Tollele reisile on veel vaid 2 viimast vaba tuba, niiet juhul kui teie pundist ka sellest kolmikust, kes end Jurmalasse kirja pole pannud, peaks keegi tahtma veel liituda, siis on väga viimane aeg sellest teavitada.
  MatkaAbi Eesti esindus.

  • Alar kirjutab:

   Vastuseks: Klubijook tarvitati hea tuju rohuna ára silla alusel oó´l, et norgeman´rvilistel lambakorjuse korval ikka hea uni tuleks.

 9. Kadri kirjutab:

  INFO Kalevilt: pidid sõitma täna kuhugile (?) Poerto Montt sadamast laevaga (7 tundi või nii), aga praegu on torm ja laev ei väljugi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>