Riosse saabusime mürina saatel

Seekord müristasid nii taevased väed, tugeva äikesevihma näol kui ka maapealsed tegelased nimega inimesed. Nimelt on Rio de Janeiro ametivõimud otsustanud enam hakata pitsitama nn. favelate kriminogeensemat seltskonda. Favelaks minetatakse slummistunud linnapiirkondi Brasiilia suurlinnades.

Kuna ise favelates ei käinud (veel), lisan siia ühe iseloomustava foto internetist

Sisuliselt on tegemist ebaseaduslike asumitega, mille elanikud ei tasu elektri eest ning mille rajamist alustati maapiirkondadest suurlinnadesse elama asunud inimeste poolt juba aastakümmneid tagasi. Tänasel päeval kui majandus Brasiilias areneb kiiresti ning aastal 2016 toimuvad selles linnas suveolümpiamängud püüavad võimukandjad seniseid arenguid slummides pisut enam suunata ja juhtida. Olukorda arvesse võttes ei soovitatud meil – lausa keelati neid piirkondi lähemalt uurida. Esimesel õhtul, tegelikult öösel kell 1.00 taksoga kiirusel 120 km/h läbi linna kihutades jäi meile Riost üsna hirmutav tunne. Järgneval kahel päeval on meie kartlikus täielikult lahtunud ning Rio avaneb meie ees üha enam. Kui krõbedad hinnad välja arvata on siinne elu päris huvitav. Rioga kohanemisele aitas märkimisväärselt kaasa juba 2 ja pool aastat Brasiilias elav eestlane Martin Lazarev kes meile Hostelis „ Girls of the Ipanema“ peale sattus.

Martin ja Tõnis

Tema toredaid fotosid vaadake siit http://www.flickr.com/photos/vectorino

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

6 kommentaari postitusele Riosse saabusime mürina saatel

 1. MA kirjutab:

  Ärge sinna Faveladesse oma nina väga toppige jah. Eesti meedia andmetele on politsei ja sõjavägi seal juba 5 päeva narkojõukudega lahinguid pidanud ning surma on saanud juba üle 30 inimese, sh. ka juhuslikke elanikke. Kohalik politsei oli küll reedel raporteerinud, et nad on olukorra üle kontrolli saavutanud, kuid kes teab kuidas seal tegelikult lood on.
  Link ka viimasele uudisele sealsest olukorrast: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/brasiilia-politseil-onnestus-rio-narkosojas-kontroll-saavutada.d?id=35611687

 2. MA kirjutab:

  PS. Martini fotod on tõepoolest ikka väga heal tasemel – tasub vaatamist!

 3. Kalev kirjutab:

  Tänu Martinile oleme olukorraga arvatavasti paremini kursis kui teie. Eesti meedia, et paremini müüa pingutab ikka üle.

 4. Kuldar kirjutab:

  Tere Andres! Tuleta meelde laulusalmi!
  Rio de Janeiro on lõnguste paradiis…
  Ole ettevaatlik!

 5. Külli kirjutab:

  Tõnis on silma juba siniseks saanud? Varjab nii häbelikult oma nägu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>