Iguazu jääb sel korral ära

Nii kahju kui see ka pole, sel korral me Iguazu juga ei näe. Põhjuseks on üüratu summa, mis selle otsa eest meilt küsitakse. 78oo krooni eest saab sooduspakkumiste korral vastava hinna eest Eestist edasi tagasi pileti mõnda Lõuna-Ameerika linna. Nüüd tuleb meil küpseda siinses kuumuses. Tänased temperatuurid ulatusid 36 soojakraadini millele lisandus kõrge õhuniiskus.  Ilmateadet uskudes vastab see 44 soojakraadile. Tunne on täpselt sama kui kui kuumal suvepäeval kasvuhoonesse astudes. Veel kümne ajal õhtul näitasid termomeetrid 30 plusskraadi. Eestisse saabudes tabab meid paras shokk.

Igas halvas tuleb leida midagi head. Kuna palju jäi nägemata ning mitmed huvitavad kohad polnud plaanis, liiguvad mõtetes ja unistustes juba järgmise reisi marsruudid. Unistada on ju ilus.  Samas saame igati abiks olla nendele, kellel tekib küsimusi oma Lõuna Ameerika reisi kavandades. Kindel on see et Rio poolt ei tasu Iguazu suunas püüelda. Kõige odavam on seda teha Uruguai lennufirma http://www.pluna.aero/index.html vahendusel. Montevideo lennujaam on nii piinlikult puhas, et tundub Lõuna-Ameerikas asudes lausa võõrkehana.

Eilse päeva teisel poolel kasutasime linnatranspordi teenuseid ning lahkusime mõneks ajaks Rio turismimekast Ipanema ja Copacapana randade piirkonnast ning suundusime vaatama kuidas elavad päris riokad. Ikka elavad!  Linna keskus ehk city oli pühapäevale kohaselt täiesti välja surnud. Sama võis öelda ka keskvaksali kohta mis asub täpselt nn. favela servas.

Raudteejaamas imehäid ja odavaid pirukaid nosides tüütasid meid kohalikud tegelased, kes väitsid end väga näljased olevat ning meie pirukaid omale nõutasid. Peale lärmakat sõnavahetust millesse sekkus ka pirukamüüja, õnnestus meil neist vabaneda. Tegelikult hoiab olukorral silma peal ka kohalik korrakaitse, kelle paiknemistihedus on äärmiselt suur. Paljud teist kindlasti tunnevad huvi kuidas me üldse oleme siiani ellu jäänud, samas kui eesti meedia suurtest tänavalahingutest informeerib ja tänu sellele hästi müüb. Tegelikult asuvad  rahutud piirkonnad meist paarikümne km kaugusel. Samuti on iga suurema ja olulisema turismiobjekti juures väljas suurem hulk korrakaitsjaid kelledest mitmed kannavad automaatrelvi.

Ipanema rannal toimib ka nn. kodanikuvalve, mis aga igal juhtumil reageerida ei jõua. Meite kohalik mees Martin salvestas hetke kus kõik lõppes edukalt.  Istuv mees pildil on kohalik pätt.  Ise rannas olles salvestasime oma kõvekettale juhtumi, mis nii hästi ei lõppenud. Ei tea kust tuli mees, kes üsna meie lähedalt haaras naiste käekoti, tohutu kiirusega rattani jooksis ning minema pääses. Kohalikud teenusepakkujad (õlle, jäätise, päevitustooli, kookose jne. müüjad) tormasid kui hagijad kiirelt järgi, kuid põgenejal oli seekord väike eelis.

Täna käisid osad meist kohalikus botaanikaaias, teine osa jätkas enese küpsetamist/hautamist rannal. Võimalik on see muideks vaid päikesevarju all olles ning iga 20 min. tagant end lainetesse kastes. Rannas on täielik mikrolaine efekt. Päikesekiired peegelduvad nii lumivalgelt liivalt, merelainetelt kui ka heledate majade seintelt ning puurivad ent meie nõrgalt kaitstud (päikesekreem faktor 15) kehadesse. 

Homseks, ehk 30. novembriks lubatakse Riosse kuuma jätkumist.

Allpool ülevaade botaanikaaias ja teel sinna, nähtust.

Jäädvustus kunagisest Rio de Janeiro linnapeast

Kuningpalmid

Sipelgate ehituskunst

Miski vili

Meie pöialpoisist veelgi väiksem kuid kordi julgem, noka järgi vist vindiliste sekka kuuluv suleline

Kolm ninjat

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

3 kommentaari postitusele Iguazu jääb sel korral ära

 1. Eliko kirjutab:

  Tõeliselt lahedad pildid:) ma teie asemel tagasituleku peale niipea ei mõtleks… olge tublid ja nautige!

 2. Kadri kirjutab:

  Kahju Iguazust :(
  See, mõni järgmine kord, millal teil siis plaanis on?

 3. Hille kirjutab:

  Head Andresepäeva! :)
  Pidutsege ning tehke Andresele midagi välja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>